Jędruś RULES
Data: 20-02-2007 o godz. 10:48:20
Temat: Samorząd


Jędruś RULES


Jeśli ktoś jest już znudzony ciągłą wojną braci Kaczyńskich o wszystko i ze wszystkimi, jeśli ktokolwiek ma już dość widoku Edgara Gosiewskiego tłumaczącego się z niewytłumaczalnego, jeśli w końcu przejadła się komukolwiek seks afera w Samoobronie, a zakłady o pochodzenie dziecka Anety K. nie są w stanie przynieść spodziewanych zysków - zapraszam do Różana.Otóż trwa w grodzie nad Narwią festiwal wzlotów i upadków Andrzeja Podlasina, ex magazyniera z GS-u, ex przewodniczącego dwumiesięcznego Rady Miejskiej i aktualnego bojownika o prawdę i sprawiedliwość, którego zawiadomieniami do prokuratury i donosami po wszelkich instytucjach można by wykleić połowę gabinetów starostwa.

Uczciwy człowiek Andrzej Podlasin skumał się z super uczciwym Januszem Skierkowskim oraz przy milczącym wsparciu mega uczciwego sołtysa z Mroczk, szaleje po ratuszu, zatruwając życie gminnym urzędnikom. Sięga też gdzie wzrok nie sięga i śle oszczercze oświadczenia na każdego kto stanie mu na drodze po wszystkich urzędach. Dostał za swoje burmistrz, dostała skarbnik, dostała sekretarz, dostali kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, a teraz dostają radni.

Podlasinowi funkcja radnego pomyliła się z funkcją wszechobecnego cenzora, który ma monopol na wiedzę o wszystkim. Nie ma już w tej chwili właściwie sfery działalności gminy, w której nieprawidłowości nie dopatrzyłby się pan ex przewodniczący. Każdy kradnie, większość jest skorumpowana, a ochroniarz w banku spółdzielczym tylko na centralce siedzi. Prezes banku też się już Podlasinowi nie podoba, chociaż różański „spółdzielczak” jest jednym z nielicznych jaki oparł się ekspansji tego z Krasnosielca.

Ale nie, dla Andrzeja wszystko jest złe, wszystko ma jakiś dziwny smród przekrętu, on natomiast pachnie kolorem uczciwości. Uczciwości, która jest dla niego palcem Bożym, której dotykał już przed laty pracując w geesowiskim magazynie. I tylko nie mogę oprzeć się wrażeniu, że u podstaw „szaleństwa” Podlasina nie leży wcale dbałość o tę uczciwość...

ps.

P.S.

Ten tekst nie był pisany po kielichu, co sugeruje Andrzej Podlasin wszystkim moim artykułom.Artykuł jest z Moje miasto Różan
http://www.rozan.net

Adres tego artykułu to:
http://www.rozan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=36